>

ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Ocieplanie poddasza pomaga nam w ocieplaniu całego domu i zmniejsza kwotę ocieplania domu, dlaczego? Jak wszyscy wiemy ciepło idzie do góry i przy źle wykonanym ociepleniu powstają mostki termiczne, przez które ucieka ciepło i musimy dogrzewać. Co trzeba zrobić, aby nie powstawały mostki termiczne? Trzeba ocieplić i do wyboru mamy wełnę i piankę poliuretanową.

Wełna mineralna jest ciągle popularna w ocieplaniu poddasza jednak należy uważać na to aby wełna była dobrze umiejscowiona, dlatego do poprawnego umocowania można dodać gwoździe i sznurki albo taśmy. Czasami ociepla się wełną celulozową, która ma postać granulkową, i ociepla się wtedy, kiedy na poddaszu są tzw. mostki termiczne i należy poprawić tak, aby ciepło nie uciekało.

Pianka poliuretanową (PUR) jest używana do ocieplania poddasza sposobem natryskowym, która jest odpowiednia dla osób, którym zależy na czasie. Ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową jest najlepszym  sposobem na ocieplanie, a dodatkowo jest hipoalergiczny – nie pyli i nie uczula. Na wełna można położyć i przybić płyty wiórowe, które można malować. Warto się zastanowić na temat ocieplania poddasza pianką poliuretanową, a liderem w tej branży jest Eko-Plus.