>

Jak zbudować ekologiczny dom?

Dom jaki budujemy powinien  być w pełni ekologiczny ze względu na ilość surowców dostępnych w przyrodzie takich jak węgiel czy ropa na ocieplanie, dlatego ważne jest używanie energooszczędnych żarówek czy też budowanie małych przydomowych oczyszczalni ścieków, przez co można przetworzyć wodę na wodę do podlewania na zasadzie odżywki. Taka odżywka będzie działać dobrze na wzrost roślinek, a także przed sezonem można podlewać ziemię pod warzywa i owoce, aby lepiej rosły.

Skąd brać pomysły na energooszczędne domy? Jednym ze źródeł są blogi budowlane, które pokazują nam jak można wybudować domek na zasadzie oszczędzania energii, a także są portale na temat OZE tak jak tania-energia.com.pl, gdzie piszą na temat energii odnawialnej jak i gadżetów, które będą ułatwiać nam życie za niewielką ilość energii. Przykładem takiego gadżetu będzie na pewno wiatraczek, który będzie ładowany energią słoneczną i pracował jak normalny wiatrak o zmiennych prędkościach wiatru.

Energooszczędny dom będzie wykorzystywał wszelkie możliwości swojego terenu jak i domownicy będą tworzyli coś ze starych rzeczy jak i nadmiar produktów wykorzystywać w pomysłowy i kreatywny sposób, przez co następuje recykling danych przedmiotów.