>

Dźwigi na budowę i do miasta

Prace budowlane, jak i te prowadzone na mieście, bardzo często wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn. Z jednej strony są to różnego rodzaju koparki, walce i pompy do odwadniania. Z drugiej zaś, niezbędne w pracach okazują się dźwigi różnego rodzaju. Ich zastosowanie pozwala na rozwiązanie wielu problemów, również tych pojawiających się z koniecznością montażu ciężkich i dużych elementów wysoko na budynku. W przypadku podziału, można wymienić między innymi dźwigi stacjonarne, które są montowane na stałe w fundamencie, bądź też na innej stabilnej podstawie. Innym przykładem są dźwigi przewoźne, które mogą poruszać na niewielką odległość, dzięki specjalnemu podwoziu. Z kolei dźwigi samojezdne, posiadają zarówno własny napęd oraz niezależne źródło zasilania. Dzięki temu mogą się swobodnie przemieszczać zarówno po mieście, między terenami budowy, jak i po samym placu budowy. Zaletą takiego rozwiązania, jest oczywiście to, że w przypadku, gdy z jednej strony dostęp jest ograniczony, z innej można swobodnie się dostać.

Dźwigi samojezdne również można poddać osobnemu podziałowi, uwzględniając rodzaj zastosowanego podwozia i jego napęd. Tym samym można wymienić:

- dźwigi gąsienicowe,

- dźwigi jezdniowo kołowe,

- dźwigi samochodowe,

- dźwigi terenowo kołowe.

W przypadku napędu można wymienić między innymi dźwigi z napędem spalinowo-mechanicznym, spalinowo-elektrycznym oraz spalinowo-hydraulicznym. Osiągają one zróżnicowaną wydajność uzależnioną w dużym stopniu od przeznaczenia.

W zależności od potrzeb, można dokonać wynajęcia takiego dźwigu, korzystając z proponowanych ofert usług dźwigowych, które można znaleźć zarówno prasie, jak i w Internecie. Często proponowane są atrakcyjne warunki, które można dostosować do konkretnych potrzeb. Z takich ofert korzystają często nie tylko osoby prywatne, ale również i firmy z różnych branż.

Należy pamiętać, że obsługa, wymaga specjalnego szkolenia i nabycia właściwych uprawnień. Dzięki temu można mieć pewność, nie tylko, że osoba nie uszkodzi drogiego sprzętu, jak i jej działanie, będzie bezpieczne również dla osób znajdujących się w pobliżu.